Μακρίσια

Μακρίσια

Πέμπτη 29 Μαρτίου 2012

Έυκολή νίκη για τα Μακρίσια στα μπαράζ. Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου - ΑΟ Μακρίσια για μια θέση στη Β κατηγορία

Πολύ εύκολα ο ΑΟ Μακρισίων κέρδισε στο μπαράζ τον ΑΟ Ανδρίτσαινας, με το «ευρύ» 6-0 και πέρασε στον τελικό των μπαράζ της Γ' Κατηγορίας, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Αγ. Δημήτριο Πουρναρίου με το νικητή να παίρνει την άνοδο στη Β' Κατηγορία.
Οι νικητές ήταν πολύ καλύτεροι από τους αντιπάλους τους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 4-0 (από το 41' οι ηττημένοι έπαιξαν με 10, αφού ο Π. Καπιζιώνης στη φάση του δεύτερου πέναλτι έκανε χέρι, και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη).
Τα γκολ του ΑΟΜ πέτυχαν οι Δεμερτζής στο 20΄ και στο 43', ο Γκαβός με δύο πέναλτι στο 25' και στο 42', ο Ιω. Αμπατζής στο 68' και ο Νικολόπουλος στο 80' με κεφαλιά.

Υπενθυμίζεται ότι από την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος έχει εξασφαλίσει την άνοδο β κατηγορία ο Ηρακλής Παλαιοβαρβάσαινας

Πρόοδος  Σαλμώνης       9 -  42               4

• Η Κόκκινη Θύελλα Ζαχάρως ξεκίνησε το πρωτάθλημα με - 2 βαθμούς από την περσινή περίοδο.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΣΤΑΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ